Bieži domājot par remontu vai nelielām izmaiņām mājās, cilvēki aizdomājas tikai par mēbeļu nomaiņu vai par to, kādā krāsā konkrētajā istabā būs jaunās tapetes. Tomēr, reizēm pārmaiņām nevajag nemaz tik daudz: pietiek tik vien kā ar apgaismojuma nomaiņu (pievienot ko jaunu, kādu gaismekli novirzot citā virzienā). Pat nedaudz transformēts LED apgaismojums var sniegt jaunu skatu uz dzīvojamo platību, izveidojot pavisam citu atmosfēru: siltāku vai aukstāku. 

Darba istaba

Vai esat domājis par to, kāpēc dažkārt ir tik grūti koncentrēties? Protams, tam var būt patiešām daudz un dažādu iemeslu, tomēr viens no izplatītākajiem – nepiemērots apgaismojums. Ja tas ir pārāk siltas krāsas vai temperatūras, darba istabā jutīsieties atslābuši un nevarēsiet koncentrēties. Kā zināms, silts apgaismojums daudz labāk iederēsies guļamistabā vai atpūtas telpā. Darba istabā ieteicams izvēlēties siltus, ap 3 500 K gaismas ķermeņus. Ja vēl neesat iegādājies galda lampu, ļoti iesaku šādu pirkumu apsvērt. Šī jaunā interjera detaļa ne tikai piešķirs istabai jaunu skatu, bet nomainīs arī to, kā gaisma pārvietojas telpā.

Virtuves skapīši un citas vietas

Ja apsverat iespēju atjaunot virtuvi (īpaši tad, ja esat iegādājies jaunu skapīti, nomainījis galda virsmu vai tamlīdzīgi), iesaku iegādāties arī LED lentas, kuras iespējams iemontēt uz skapīšu augšmalas, apakšas vai sāniem. Vislabākais variants ir lentas, kuras ir praktiski neredzamas. Šādā veidā izveidosies aureoles efekts, kurš jūsu virtuvē izveidos gaismas saliņas. Šis LED apgaismojums noderēs arī, ja vēlaties izveidot romantisku atmosfēru: LED spuldzes radīs maigu apgaismojumu, ja griezta lampas atstāsiet izslēgtas.

Nemainiet lampiņas, nomainiet abažūru

Pavisam vienkārša gaismas ķermeņa atjaunošana ir abažūra nomaiņa. To īpaši iesakām tiem, kam liekas, ka mājās uzkrājas ēnas un vairākas istabas zonas netiek apgaismotas, lai gan izvēlēti pietiekoši jaudīgi apgaismes ķermeņi. Ja vēlaties, lai mājās gaisma būtu spilgtāka, izvēlieties caurspīdīgu abažūru: gaisma izplatīsies daudz tālāk. Ja vēlaties pieklusināt gaismu, izvēlieties tumšāku abažūru. Tā pat arī abažūras maiņā ienesīs jaunas vēsmas jūsu dzīves vietā un atsvaidzinās jūsu interjeru.

Pārvaldiet gaismu

Vēl viens variants, kā nomainīt atmosfēru istabā par daudz nepiepūloties, ir dimmeri. Izmantojot dimmerus, LED apgaismojums dažu sekunžu laikā var kļūt gaišāks, atkarībā no Jūsu vēlmēm. Šis variants ir īpaši ērts istabās, kurām ir vairākas nozīmes, piemēram, dzīvojamā istaba, kas vienlaikus ir arī darba istaba. Pildot darba uzdevumus, varēsiet noregulēt spilgtāku apgaismojumu, savukārt vakarā, kad vēlaties atslābināties, pieklusiniet apgaismojumu telpā.

Manuprāt, šāds variants ir ļoti nepeiciešams cilvēkiem, kuru ikdiena saistās ar daudz stresa. Ir taču tik labi parnākt mājās un justies ērti savā dīvānā, un apgaismojumam šajā ziņā ir ļoti liela nozīme. Ja vēlaties relaksēties, noteikti neizvēlēsieties spilgtu apgaismojumu, jo tādā nav iespējams ne iemigt, ne atpūsties, bet drīzāk sajusties kā zobārsta kabinetā vai tamlīdzīgi. Katrā ziņā, cilvēkam pēc garas darba dienas ir jājūtas omulīgi un kā mājās, lai varētu atgūt visu dienas laikā pazaudēto enerģiju.

Ir tik daudz un dažādu veidu, kā ātri un viegli uzlabot interjeru savā dzīves vietā, un apagismojums ir viens no tiem. Atliek tik vien kā izvelēties piemērotus abažūrus un attiecīga spilgtuma gaisma, lai justos labi un patīkami, un viss izskatītos pavisam citādāk. Īpaši vienkārši jau tas ir mūsdienās, kad gandrīz visu iespējams iegādāties arī internetā, arī apgaismes objektus un spuldzes, piemēram, apgaismes ķermeņus no ekolumens.lv. Tik vien kā pāris klikšķi un gatavs!

Izmantojot dažādus apgaismojuma variantus, pavisam vienkārši nomainīsiet arī noskaņu mājās, dažos gadījumos iespējams veikt izmaiņas kopējā stilā. Ja vēlaties, ar jauniem gaismas ķermeņiem varat atjaunot arī eksterjeru. Katrā ziņā, ar apagismes objektiem iespējams panākt jebko – gan radīt mierīgu un romantisku gaisotni, gan arī darba vietu padarīt tik produktīvu, cik vien iespējams. Viss atkarīgs no jums!