Idejas ir tas dzinējspēks, kas virza uz priekšu pilnīgi visu- kultūru, biznesu un ikdienu kopumā. Bez idejām un radošuma dzīve uz priekšu ritētu daudz lēnāk un vienmuļāk. Nebūtu no kā smelties spēkus jaunai dienai un dzīves jēgu grūtos brīžos būtu atrast daudz grūtāk.

Idejas ir tās, kas neļauj padoties bezcerīgos brīžos, jo vienmēr paliek tas mazais cerību stariņš, ka varbūt šī konkrētā ideja palīdzēs un nostrādās. Kad cilvēks ir ticis pie idejas, atliek vien to realizēt un tālāk viss pats notiks no sevis. Atliek tikai iesākt un nebaidīties no neveiksmēm, jo dažreiz tieši neveiksmes ir visa panākumu atslēga.

Kā jau visiem zināms, lai veiksmīgi darbotos kādā nozarē vai jomā, svarīga ir pieredze. Viss, saprotams, nenāk uzreiz un bieži vien nākas piepūlēties, lai nonāktu līdz mērķim un vēl biežāk pirms šī mērķa sasniegšanas nākas saskarties ar visiem labi zināmajām neveiksmēm. Tās cilvēku atradīs jebkurā situācijā, taču, lai arī cik slikti konkrētajā brīdī tas nešķistu, galu galā neveiksmes kalpo ne tikai kā rāviens atpakaļ, bet arī kā itin laba pieredze.

No kļūdām cilvēki mācās un tieši tāpēc arī slikta pieredze ir laba pieredze, jo turpmāk dēļ šīs rūgtās vilšanās būs vieglāk no tāda veida kļūdām izvairīties un vairs tādas nepieļaut.

Labs veids, kā no savas rūgtās pieredzes izvairīties, ir papētīt citus cilvēkus un mācīties no tām kļūdām, kuras ir pieļāvis kāds cits. Tie, kuri saprot, ka laiks mūsdienās ir daudz dārgāks nekā parasti, zina, ka veiksmīga cilvēka biogrāfija var būt daudz vērtīgāka par jebkuru savu slikto pieredzi jebkādā jomā. Ir noderīgi painteresēties par to, kā līdz saviem panākumiem ir nonākuši citi un ko darīt, lai kaut nedaudz pietuvotos šādu cilvēku sasniegumiem un viņu līmenim. Nereti tieši izpēte un neliela analīze ļauj savu darbu izdarīt daudz labāk, tādā veidā ietaupot gan laiku, gan līdzekļus, kas būtu tērēti visu darot uz savu galvu, nepainteresējoties par citu pieredzi.

bulbRunājot tieši par radošām idejām un to realizēšanu, šajā jomā veiksmīgu cilvēku pieredze ir īpaši svarīga. Kad runa ir par radošumu, ir gandrīz neiespējami uzminēt, kāds būs visa rezultāts, jo katrs uz ko tādu var reaģēt savādāk. Lai gan cilvēki visā visumā ir diez gan līdzīgi, īpaši jau mūsdienu sabiedrībā, kur ikdienas pelēkajā masā izceļas tikai katrs trešais vai pat ceturtais, situācijās, kad cilvēks iepazīstas ar kaut ko jaunu un nestandartu, viņa reakcija var būt neparedzama. Tieši tāpēc ir jāizpēta pēc iespējas vairāk iznākumu variantu, un to ļoti labi var izdarīt, papētot, kā ar kaut ko līdzīgu ir gājis citiem.

Ļoti bieži dzīvē varam dzirdēt dažādus veiksmes stāstus par cilvēkiem, kas ir veiksmīgi kādā biznesa jomā vai tamlīdzīgi. Arī bizness var būt ļoti radošs, jo tajā ir jāpēta un jādomā vis dažādākie veidi, kā veicināt peļņu un tamlīdzīgi. Tāpēc, lai arī, kāds būtu gala mērķis un vēlamais rezultāts savas idejas realizēšanai, vienmēr ir vērtīgi papētīt biznesā veiksmīgus cilvēkus un viņu stāstus, kā viņi ir sasnieguši to, ko sasnieguši. Jo pamata tik un tā būs idejas. Varbūt tās darbosies citā virzienā, taču tas tik un tā būs tas, uz ko ir vērts paskatīties, jo kaut kas noteikti arī noderēs.

Tāpēc vienmēr realizējot pilnīgi jebkādu ideju, kas iešāvusies prātā, jāpapēta lietas būtība un tas, kā citi cilvēki, kas jau paspējuši savas idejas realizēt, nonākuši līdz vēlamajam rezultātam. Tādā veidā patiešām tiks ietaupīts daudz laika un līdzekļu, kā arī būs daudz mazāka iespēja pieļaut pašam savas nozīmīgas kļūdas, jo jau savlaicīgi būs izpētītas citu kļūdas un tādām līdzīgāk varēs izvairīties daudz vienkāršāk.