Domāju, ka ļoti daudzu cilvēku sapnis ir apceļot pēc iespējas vairāk valstu, redzēt un piedzīvot pēc iespējas vairāk, tikai bieži vien nākas attapties, ka ne vienmēr visiem mūsu plāniem ir atvēlēti un pieejami pietiekoši daudz līdzekļi. Domāju, ka, ja ceļošana būtu par velti, liela daļa cilvēku nemaz nesēdētu mājās, viņi visu laiku kaut kur būtu un kaut ko darītu, tomēr skumjā patiesība ir tāda, ka, lai patiešām paplašinātu savu redzes loku, ir nepieciešams ieguldīt diez gan daudz līdzekļu, kuru ne vienmēr mums arī ir.

Protams, mēs vienmēr varam censties kaut ko iekrāt, atlikt nebaltām dienām vai tamlīdzīgi, tomēr, ja tā padomā- kas gan tā ir par dzīvi, ja visu laiku jādomā par to, ka kāda daļa no finansēm kaut kam ir jāatliek un tu tik un tā nespēj iegādāties visu to, ko vēlies, lai gan līdzekļu it kā tomēr ir. Varētu pat teikt, ka tie ir savā ziņā iesaldēti, tomēr tie tur pat ir un nav šaubu, ka bieži vien tas var būt nedaudz traucējoši.

Protams, gala rezultātā jūs tomēr kaut kur aizbrauksiet, tomēr ceļš līdz šim braucienam būs bijis diez gan mokošs un nepatīkams. Iespējams, dažiem cilvēkiem tas liks vēl vairāk izbaudīt ceļojuma burvību, bet citi varbūt domās tikai par to, cik ceļš līdz šim visam bija nepatīkams un ilgs, un tā arī nespēs izbaudīt visu līdz galam.

Tomēr mūsdienās ir tik daudz un dažādu veidu, kā ar vien ietaupīt, netērējot laiku un neatsakoties no visa, kas ikvienai piešķir tās krāsas. Es runāju par to, ka mēs dzīvojam modernā laikā, kur ik dienas varam satikt visdažādākos cilvēkus, kuri bieži vien ir atvērti visdažādākajām idejām, par kurām iepriekš jūs pats pat, iespējams, nebijāt aizdomājies. Es runāju par interesantiem ceļošanas veidiem, tādiem, kur nav nepieciešams rezervēt lidmašīnas biļetes vai viesnīcu numuriņus, bet vienīgais, kas jādara- jātic, ka viss būs kārtībā.

Cik gan daudz nav dzirdēti dažādi stāsti par to, kā cilvēki aizceļojuši teju uz otru pasaules malu ar vienu mugursomu uz pleciem. Protams, šāds ceļošanas veids nav domāts pilnīgi visiem, tomēr es uzskatu, ka jaunība ir tas brīdis, kad pieņemt dažādus spontānus lēmumus un mesties avantūrās, kurām vēlāk var nebūt ne laika, ne arī spēka.

Jo tieši jaunība ir tas brīdis, kad mēs esam pilni enerģijas un iedvesmas darīt dažādas trakas lietas, par kurām pieauguši cilvēki par nedomātu, tomēr nav šaubu, ka, ja tās būtu viņu atmiņas no jaunības, tās būtu vienas no labāk glabātajām atmiņām, kuras vienmēr tiek atminētas ar smaidu.

Mūsu paziņu lokās ir vairāki tādi cilvēki, kas ar šādām netradicionālām ceļošanas metodēm ir paguvuši apskatīt daudzas jo daudzas valstīs, tai skaitā arī tālo Āfriku. Protams, klausoties šādos stāstos vienmēr prātā iezogas doma, ka es tā nevarētu. Tas tomēr ir liels risks- paļauties uz likteni un vienkārši cerēt, ka mašīnā, kurā tu grasies kāpt iekšā, ir labi cilvēki un ar tevi viss būs kārtībā, vai arī, ka tad, kad norietēs saule, tev virs galvas būs jumts un nenāksies salt zem klajas debess.

Tomēr dzīvē parasti notiek tā, ka drosmīgie tiek apbalvoti, un tas ir tikai loģiski. Tiem, kuri uzdrīkstas, pieder pasaule, viņi ir neapstādināmi un paveiks visu, ko vien gribēs, arī aizceļos uz otru pasaules malu, ja gribēs. Un domāju, ka mums visiem vajadzētu smelties iedvesmu no šādiem cilvēkiem- viņi panāk to, ko patiešām vēlas un to dara ar visiem pieejamiem līdzekļiem.

Mūsdienās tomēr ir tik daudz un dažādu veidu, kā sarunāt neiespējamo, arī naktsmājas dažādākajās pasaules valstīs! Izmantojot dažādus portālus un saziņas ierīces, ceļošana nekad nav bijusi tik vienkārša un pasaule šķitusi tik maza.

Kā arī, ceļošana tomēr ir lielisks veids, kā iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt kontaktus, kas var noderēt turpmākajā dzīvē. Domāju, ka nekas nav svarīgāks par sevis attīstīšanu, un to var darīt visdažādākajos veidos- arī ceļojot. Gan jau, ka daudzi ir ievērojuši to, ka tie, kas kaut ko patiešām vēlas, atradīs veidus, kā panākt savu un tas ir tas, ko vajadzētu iemācīties ikvienam.

Ja esi nolēmis, ka tev jāapceļo puse pasaules, tad nesēdi uz vietas, gaidot, kad kaut kas notiks pats no sevis, bet gan rīkojies – ņem mugursomu, liec uz pleciem un doties pretī nezināmajam!