Vasara ir tas laiks, kad visi cilvēki sarosās un sāk domāt veidus, kā pēc iespējas pilnvērtīgāk un arī kvalitatīvāk pavadīt brīvo laiku, kas pēkšņi ir tik daudz, ka gandrīz nevar izdomāt, ko ar to iesākt.

Gada garumā esam pieraduši, ka nepārtraukti jāuztraucas par darba, skolas lietām vai kādām brīvā laika aktivitātēm- kā nu kuram, bet vasara gandrīz visiem saistās ar nebeidzamiem priekiem un izklaidēm, un tas mani patiešām priecē. Vasarā cilvēkiem vajadzētu atpūsties un uzkrāt spēkus garajai un drūmajai ziemai, jo tā patiešām šķiet daudz garāka, salīdzinājumā ar īso, īso vasaru.

girl

Protams, pieaugušajie vasaras prieki ir daudz īsāki nekā maziem bērniem, kuriem vasaras brīvlaiks ilgst veselus trīs mēnešus. Tomēr arī viņiem ir jāatpūšas un vecākiem ir jāizdomā dažādi veidi, kā arī viņu vasaru padarīt produktīvu un kvalitatīvu, tādu, lai, atgriežoties skolā, viņi būtu kaut ko ieguvuši, kamēr bija prom.

Tāpēc arī ļoti daudzi vecāki izvēlas savus bērnus sūtīt vasaras nometnēs, kur iespējams ne tikai labi pavadīt laiku un iegūt daudz jaunu draugu, bet arī papildināt savas zināšanas un sevi attīstīt. Jo tas tomēr arī ir svarīgi, pat tad, ja ir vasaras brīvlaiks.

Domāju, ka labākās vasaras nometnes ir tādas, kur iespējams sevi attīstīt, gan radoši gan arī intelektuāli. Esam pieraduši pie tā, ka šādās nometnēs parasti bērni vienkārši tiek nodarbināti, lai visu dienu nebūtu jāsēž mājās, kamēr vecāki strādā- vesti uz ezeru vai jūru, ar viņiem tiek spēlētas spēles, piemēram, bumba, un tā tālāk.

world-jamboree

Tomēr īstās nometnes ir tādas, kur bērni paliek vieni paši, bez iespējas apciemot vecākus, tiek darītas dažādas interesantas lietas un arī attīstīts prāts un domāšana. Viena no tādām iespējām ir svešvalodu nometne, kurā bērns ne tikai iepazīstas ar jauniem cilvēkiem un labi pavada laiku, bet dara to svešā mēlē un apgūst jaunu valodu, kas, manuprāt, ir vienreizēji.

Angļu valoda bērniem tiek iemācīta daudz ātrāk nekā pieaugušajiem, un patiesībā tā ir ar visām valodām un lietām vispār. Bērni visu uztver daudz ātrāk un apstrādā informāciju tā, lai tā tur tiktu noglabāta vēl ilgi. Kad tiek iemācīta jauna valoda, nav šaubu, ka pēc tam atliek to tikai nostiprināt, kas patiesībā jau ir pavisam viegli, jo, manuprāt, jebkurā dzīves situācijā, sarežģītākais ir apgūt jaunus pamatus.

tent

Kad zināt jau, ar ko ir darīšana, tad vairs pēc tam nav šaubu, ka viss nemaz nav tik sarežģīti, kā sākumā varēja likties, grūtākais ir sākums, bet nekas taču nav neiespējams, vai ne?

Katrā ziņā, nekas nav svarīgāks par to, lai bērnam un arī visiem citiem cilvēkiem, būtu iespēja attīstīties. Un es nerunāju tikai ar to, ka viņš iet skolā un mācās jaunas lietas un gūst zināšanas, bet arī par dažādām ārpus skolas aktivitātēm, arī vasarā.

Cilvēkam ir jāattīstās visu laiku, nav svarīgi, vai viņš ir liels vai mazs, viņš iet skolā vai jau strādā patstāvīgu darbu, galvenais ir vienmēr gribēt uzzināt ko jaunu un to arī darīt, pēc tam jau viss notiks pats no sevis.