Ar mājas siltumu mēs katrs saprotam kaut ko citu. Dažiem tā ir sajūta, kas pārņem, pārnākot mājās un satiekot visus savus mīļos, kas tevi gaida pēc garās darba dienas. Citam tās ir siltas vakariņas, bet vēl dažiem iespēja samīļot savu mājdzīvnieku pēc ilgas neredzēšanās.

Katrā ziņā mājas siltums ir kas tāds, kas silda ne tikai ķermeni, bet arī sirdi un bez šīs sajūtas neviens mājās nejustos tik labi, cik tas ir tagad. Tomēr, lai tā justos, jārūpējas arī par dažādām praktiskām lietām, ne tikai par to, kas silda sirdi emocionāli, un es runāja par reālo siltumu, kas valda mājās.

Nevienam taču nepatīk pārnākt mājās pēc garas darba dienas un saprast to, ka iekšā nav diez cik siltāks par to, kāda temperatūra valda ārā. Es esmu viens no tiem cilvēkiem, kas ļoti bieži visas dienas garumā domā par to, kā vakarā pārnākšu mājās un varēšu ieritināties siltā sedziņā un paskatīties kādu televīzijas pārraidi pie karstas tējas krūzes.

living-room

Šī sajūta vienmēr būs jauka, tomēr līdz brīdim, kad jāpamet siltā midziņa un jādodas vai nu uz virtuvi, vai vannas istabu vai vēl kaut kur, jo prom no segas ir pārāk auksts. Tāpēc arī man ir svarīgi tas, lai man silti būtu nepārtraukti, ne tikai zem segas, kuru jau labu laiku esmu sildījis.

Manuprāt, pati briesmīgākā sajūta, kas var būt, ir, kad agri no rīta nozvana modinātāja pulkstenis un ir laiks celties, bet jau ar deguna galu jūtams tas, cik ārā no gultas ir austs un tā jau mazā vēlēšanās celties un kaut ko darīt, pazūd pavisam.

Kad bijām mazi, varējām ģērbties zem segas, taču tagad tas šķiet muļķīgi, tomēr dažkārt šāda doma tiešām šķiet labāka par pieauguša cilvēka izvēli, kāpt ārā no gultas un iesāk dienu kā lielam cilvēkam tas pienākas.

Protams, šo problēmu itin viegli varētu atrisināt, jo auksti parasti ir tajās mājās un dzīvokļos, kas savu jau ir nokalpojušas un siltums tajās kā negrib, tā negrib uzkavēties. Visas jaunās mājas lielākoties ir nosiltinātas, ar jauniem logiem un arī jauniem radiatoriem, kas patiesībā ir lielākā siltuma atslēga, jo veci radiatori diez cik daudz vairs nesilda, un tas ir tikai loģiski.

mittens

Noteikti visiem prātā tagad pavīdēja doma, kur pasūtīt radiatoru nomaiņu un vai tas atmaksāsies, un varu apgalvot to, ka šī investīcija noteikti būs labākais, kas pēdējā laikā ar jums noticis, īpaši, ja neesat viens n tiem cilvēkiem, kam patīk austais istabas gaiss agrajos ziemas rītos.

Patiesībā jau nedomāju, ka vispār ir kāds cilvēks, kurš labprātīgi labāk izvēlētos celties aukstā istabā, nekā patīkamā siltumā, jo komforts tomēr ir viss, kas nepieciešams, lai cilvēks savas acis ik rītu atvērtu možs un apmierināts. Un patiesībā jau no tā, kā iesāksies jūsu diena, lielā mērā būs atkarīgs arī tas, kā tā tiks aizvadīta.

Jo možāk būsiet no rīta, jo labāk darbi veiksies arī pārējās dienas garumā un nav šaubu, ka ikdiena vairs nešķitīs tik drūma, cik tā bija iepriekš. Tāpēc viss, kas nepieciešams sitam mājoklim ir silti radiatori un varbūt kāds papildus siltinājums un logu nomaiņa, lai būtu pārliecināti par to, ka nevienā brīdī nenāksies izvilkt otru segu, lai naktī nenosaltu.