Man vienmēr ir paticis domāt, ka mēs visi esam pietiekoši radoši cilvēki, lai izdomātu, ko labāk iesākt ar savu dzīvi. Manuprāt, grūtākais periods visiem jauniem cilvēkiem ir uzreiz pēc vidusskolas beigšanas, kad jāsāk domāt, kur un ko mācīties, ko ar šo izglītību pēc tam varēšu iesākt un tamlīdzīgi.

Protams, tas viss ir svarīgi un patiešām sarežģīti, bet man nezin kāpēc vienmēr ir licies, ka radoši cilvēki šādas problēmas prot atrisināt vislabāk. Domāju, ka tas tā ir tāpēc, ka daudziem vienkārši trūkst ideju par to, ko ar savām zināšanām iesākt, kamēr radošiem cilvēkiem tās plūst pāri malām!

Cik gan bieži nav bijuši tādi gadījumi, kad cilvēks izvēlas mācīties ko tādu, kas viņam vispār neinteresē, tikai tāpēc, ka kaut kas ir jāmācās, lai iegūtu izglītību un pēc tam varētu iegūt labu darbu, tādu, ar kura palīdzību iespējams uzturēt gan sevi, gan arī palīdzēt savai ģimenei un mīļajiem.

notebook-2

Tomēr ne vienmēr viss izvēršas tik gludi, cik gribētos, pat tad, ja esi uzsācis studijas kādā no labākajām augstskolām. Galvenais taču ir tas, lai pašam patiktu tas, ko izvēlējies mācīties, jo bez patikšanas nekas labs gala rezultātā nemaz nevar iznākt- tāda spēlēšanās vien būs.

Manuprāt, laimīgi ir tie cilvēki, kuri jau vairākus gadus pirms vidusskolas pabeigšanas zina, ko viņi vēlas iesākt ar savu dzīvi un ko tālāk darīs, tomēr nekad nav garantijas, ka galu galā tas izrādīsies tas īstais variants no visiem. Domāju, ka vienmēr pastāv iespēja kaut kam neizdoties, un tā profesijas meklēšana tāda laimes spēle vien ir- varbūt būs, bet varbūt nebūs.

Jo ļoti daudziem cilvēkiem šķiet, ka viņiem šis darbs noteikti patiks, bet kad jāsāk arī reāli strādāt, tiek konstatēts tas, ka viss ir pavisam savādāk, nekā sākumā varēja likties, un tā patiesībā gadās patiešām daudziem cilvēkiem.

man

Domāju, ka labākais veids, kā patiešām būt pārliecinātam par savu izvēli, ir izmēģinot konkrēto profesiju jau laikus un aprunājoties ar kādu, kas konkrētajā jomā strādā pietiekoši ilgu laiku, lai varētu pastāstīt par visiem plusiem un mīnusiem, kas ar šo darbu saistās.

Manuprāt, runāšana vienmēr ir labākais veids, kā atrisināt jebkuru problēma, jo kā gan savādāk, kāds jums var palīdzēt, ja jūs nemaz nepastāstīsiet, kas ir pie vainas? Un tā arī ir lielākā cilvēku kļūda- viņi neprot pateikt, ko domā, un tieši tāpēc pieņem aplamus lēmumus, kas galu galā var diez gan pamatīgi iespaidot viņu turpmāko dzīvi.

Manuprāt, vienmēr vajadzētu sekot līdzi dažādām aktualitātēm un tam, ar ko nodarbojas arī citi cilvēki, jo vienmēr kaut ko no tā visa var paņemt arī sev – iedvesmoties. Cilvēkiem vienmēr vajadzētu būt lietas kursā par to, kas notiek viņiem apkārt, jo tikai tā var izsecināt vai kaut kas jāmaina arī savā dzīvē.

woman-hand

Pie mums Latvijā taču ir tik daudz cilvēku, no kuriem ir vērts ņemt kādu piemēru. Šie cilvēki ir patiešām gudri, radoši un apņēmīgi, domāju ka katram ir kas tāds, ko no viņiem paņemt un ko mācīties. Protams, jūs teiksiet, ka ne vienmēr ir iespējams šādus cilvēkus satikt, tomēr mēs taču dzīvojam modernā laikmetā, kur pilnīgi visu ir iespējams uzzināt internetā, arī dažādu cilvēku domas!

Piemēram, jūs varat aplūkot šo cilvēku profilus internetā, lai uzzinātu visu, ko vēlaties. Solodova profils ir viens tiem, kuros varat ieskatīties, lai apmēram nojaustu, kādā virzienā vēlaties doties arī jūs pats. Man nav šaubu, ka daudzi cilvēki pat nav iedomājušies par to, ka viņi tik daudz var mācīties no citiem, pieredzējušākiem cilvēkiem.

Vienmēr domāju, ka labāk taču ir nedaudz painteresēties par to, kā iepriekš ir veicies citiem, un tad arī mācīties no viņu pieļautajām kļūdām, jo tādā veidā viss negatīvais un sāpīgais nebūs jāpiedzīvo pašam uz savas ādas. Ja vien visi tā darītu, tad pasaulē, manuprāt, būtu daudz vairāk laimīgu un priecīgu cilvēku, par to man šaubu nav!