Lai arī kā mums negribētos, lai dzīvē viss būtu tikai skaists un pūkains, ļoti bieži ir gadījumi, kad nākas piedzīvot vilšanos, un es nerunāju tikai par tādiem niekiem kā nesekmīga atzīme matemātikā vai ko tamlīdzīgu.

Nē, es runāju pa reāliem dzīves pārdzīvojumiem, kas atstāj paliekošas sekas uz visu atlikušo mūžu, un atliek tikai cerēt, ka šīs sekas nebūt negatīvas. Katrā ziņā, šādi gadījumi agru vai vēlu piemeklēs mūs visus un no tā nevar izvairīties, tāpēc labāk būtu to saprast un ar to samierināties jau laiku, jo tā, manuprāt, būs daudz vieglāk. 

war

Pēdējā laikā ar vien biežāk internetu pāršalc dažādas negatīvas ziņas par teroristu uzbrukumiem citās valstīs un to, ka katru reizi dzīvību zaudējuši ļoti daudzi cilvēki. Protams, īpaši tāpēc, ka esam tik ļoti pieraduši pie šādām ziņām, tās mūs vairs nešokē tik ļoti, cik varētu, mēs nepievēršam uzmanību tam, ka tās tomēr ir reālas cilvēku dzīvības, kas tiek atņemtas, un par ko?

Jo viņi vienkārši bija neīstajā vietā, neīstajā laikā, un pagadījās ceļā cilvēkiem, kurus labāk būtu nesatikuši. Lasot šādus rakstus, vienmēr ir sajūta, ka, jā, tādas lietas notiek, bet ne jau ar mums, ne jau šeit, ne jau ar mani.

war (2)

Tomēr šādi raksti reizi pa reizei liek arī saprast un aizdomāties par to, ka tā nemaz nav, nelaime var piemeklēt jebkurā brīdī, arī mani, un dzīvība noteikti nav nekas pašsaprotams, ko nevar pazaudēt.

Patiesībā, manuprāt, cilvēka dzīvība ir viena no trauslākajiem brīnumiem, kas šajā pasaulē ir, nekas nav tik nenovērtējams kā cilvēka sirdspuksti un mierīga elpošana, kas liecina par to, kas viņš ir dzīvs un ar viņu viss ir kārtībā.

Tomēr ar vien atrodas kāds, kurš to nesaprot un to nenovērtē, traucējot dzīvi ikvienam, kas stājas viņam ceļā un man par to ir patiešām žēl, tāpēc novēlu ikkatram uzmanīties, lai savu dzīvību spētu nosargāt tik labi, cik iespējams.

Protams, zaudēt tuvinieku vienmēr ir grūti, īpaši, ja viņš aizgājis nelaikā un nepelnīti, tomēr katram no mums ir jācenšas saprast, kāpēc tā ir noticis un ko darīt, lai mēs spētu dzīvot tālāk arī bez viņa. Domāju, ka ļoti svarīgi ir tas, vai no aizgājušā esam atvadījušies pienācīgi.

candlestick

Es runāju par piemiņas ceremoniju jeb par bērēm, kas ir neatņemama sastāvdaļa skumjajam brīdim, kad kāds mīļš cilvēks mūs ir pametis, jo tikai tādā veidā iespējams viņu patiešām palaist projām un ļaut viņam dusēt mierā, un atļaut savām bēdām izzust arī sevi. Jo kāda gan ir jēga no nemitīgas sērošanas? Tādā veidā labāk nepaliks nevienam, tāpēc labāk ir atrast veidus, kā rast mieru.

Protams, sēru laikā ir ļoti grūti domāt ar svaigu galvu, kur nu vēl par bērēm, īpaši jau cilvēkam, kura aiziešana ir īpaši smaga. Tomēr uzskatu, ka, lai novērstu sevi no bēdīgām domām, vienmēr ir jāatrod kāda nodarbošanās, iespējams, tāpēc bēres šajā laikā ir tik svarīgas, jo tās palīdz arī tiem, kas palikuši dzīvi, ne tikai izgājušajiem.

candles

Protams, tas nav viegli, tomēr tāpēc ir tik daudz palīgu, kas visu šo procesu atvieglo un jūsu bēdas samazina uz pusi. Piemēram, apbedīšanas birojs „Karāls”  ir viens no tiem, kas spēj palīdzēt visiem grūtajā brīdī, īpaši, ja paša spēkiem bēres noorganizēt tomēr ir par grūtu.

Visi cilvēki nav vienādi un mēs visi cits no cita atšķiramies, tomēr tāpēc arī ir svarīgi, ka apkārt ir kāds, kas palīdzēs, kad pienāks īstais brīdis, jo, lai arī, cik stiprs nebūtu cilvēks un lai arī kā viņš nebūtu turējies, katrs no mums reiz var salūzt un tāpēc ir labi, ja tādā brīdī blakus ir kāds, kas tiešām spēj sāpes atvieglot.

Ar laiku viss, protams, paliek vieglāk un rētas sadzīst, tomēr sākums nekad tāds nav, tāpēc arī katram jāatrod kas tāds, kas viņa ciešanas atvieglos.