Tagad ir Ziemassvētku laiks. Un tas nozīmē, ka katrā pilsētā, novadā un pat ieliņā notiek pa kādam tirdziņam. Un šajās vietās var iegādāties tik daudz lielisku lietu – amatnieku darinājumus, dizaina priekšmetus, mājražotāju izlolotus gardumus. Tas viss ir rūpīga darba rezultāts. Tomēr radošajiem cilvēkiem ir jāiegulda ļoti daudz darba, lai savus darbus arī veiksmīgi pārdotu.

Veiksmīga un aktīva tirgošanās parasti izdodas internetā – savā mājaslapā un arī sociālajos tīklos. Bet tirdziņi ir viena no pamata lietām, kas nodrošina stabilu preču noietu. Un tirdziņos jāpiedalās regulāri, jo tas palīdz arī veidot atpazīstamību, ļauj parunāties ar saviem pircējiem, veidot emocionālo saikni, iepazīstināt ar jaunumiem. Tieša komunikācija vienmēr vislabāk ietekmē pircējus, jo viņi jau iespaidu par jums veido no dažādām detaļām.

Pilnas slodzes darbs

Ziemassvētku tirdziņšBet, zinot daudzus radošos māksliniekus, dizainerus un amatniekus, kuri tirgojas pasākumos regulāri, nevaru nepieminēt viņu viedokli, ka patiesībā tas ir ļoti grūts un nogurdinošs darbs. Tirgošanai ir jāsagatavojas, jānokomplektē preču klāsts, jādomā par vizuālo noformējumu, jābūt gatavam tirgoties arī sliktos laika apstākļos. Un skaidrs, ka tiešs kontakts ar cilvēkiem vienmēr prasa ļoti daudz enerģijas, jo ar katru ir jāparunājas, pašam arī jāuzrunā pircēji, jābūt gatavam arī dzirdēt kritiku un neieinteresētību. Tā visa ir pārdevēja ikdiena. Tirgojot internetā, šī emocionālā saikne ir mazāka, emocijas nav tik iesaistītas. Tirdziņa diena ir kārtīga darba diena, tā nav nekāda izklaide.

 

 

Vienmēr ceļā

Tirdziņi notiek ne tikai galvaspilsētā vai savā pilsētā, tie ir visā Latvijā. Tāpēc grafiks var būt gana piesātināts. Un arī ceļā paiet daudz laika. Lai varētu aktīvi tirgoties, noteikti vajadzīga uzticama un gana ietilpīga automašīna, kas izturēs visus braucienus un nepievils arī lauku ceļos un ziemas putenī. Zinot Latvijas ceļus, skaidrs, ka labas riepas jau ir puse no veiksmes un garantijas, ka ar saviem darinājumiem nokļūsiet galamērķī. Tagad noteikti ir aktuālas tieši ziemas riepas, citādi svētku laika tirdziņus nevarēs paspēt izbraukāt, jo tie var katru dienu notikt citā Latvijas pusē. Riepas labāk pirkt jaunas un pie uzticama pārdevēja. Plašu piedāvājumu internetā var apskatīties http://www.pkp.lv/.

Braucieni no vienas vietas uz citu ir nogurdinoši, bet tas arī ļauj iepazīt un apskatīt mūsu Latviju, tās skaistākās vietas. Varbūt, ka citādi nemaz nesanāktu nokļūt tajā vietā, ja nebūtu jābrauc piedalīties tirdziņos. Tirgošanās klātienē arī var veicināt dažādu biznesa kontaktu veiodošanos, jo ir iespēja satikt daudz interesantu cilvēku. Un nekad jau nevar zināt, kura pazīšanās nesīs kaut ko nozīmīgu.

Radošiem cilvēkiem iespēja sevi realizēt un arī nopelnīt var pavērties visnegaidītākajos brīžos, tāpēc ir jāizmanto visas iespējas sevi pierādīt, parādīt savus darbus. Bez pūlēm jau panākumu nav. Radošie ir tie, kuri savu dzīvi plāno paši. Viņi izvēlas – strādāt vai nestrādāt. Un tas arī atspoguļojas maciņa saturā. Ja sevi nodrošina tikai ar radošiem darbiem un to tirgošanu, tad atslābt nedrīkst ne mirkli. Un tirdziņi ir viena no stabilām vērtībām, kas ļauj satikt savu pircēju.

Un tiem, kuri vēl plāno saiņot Ziemassvētku dāvanas, vajadzētu iegriezties kādā amatnieku tirdziņā. Tas ir veids, kā atbalstīt mūsu pašu māksliniekus, kā arī saviem tuviniekiem sagādāt oriģinālas un jēgpilnas dāvanas.