Katram radošam cilvēkam noteikti ir pazīstama situācija, kad pēc kāda ilgāka laika beidzot ir uznākusi iedvesma pievērsties kam radošam, bet visu darbošanos vēl nesāktu, izjauc telpas neatbilstība konkrētajai iecerei.

Protams, es nerunāju par to, ka dotajā brīdī nav bijušas pieejamas kāda izejvielas vai tamlīdzīgi, bet gan par to, ka tā ir vai nu par mazu vai gluži vienkārši, tajā nav atbilstošs iekārtojums pat kāda zīmējuma uzzīmēšanai.

Vai nu galds ir par mazu, vai krēsls par lielu vai vienalga kas cits- telpu vajadzētu iekārtot tā, lai tajā varētu justies ērti un ir daži pamata nosacījumi, kuriem šādos gadījumos vajadzētu pievērst uzmanību vispirms.

coffee-cup

Vispirms jau es vēlos pievērst uzmanību parīs pamata lietām, tas ir- vai telpa ir pietiekoši apgaismota, vai tajā ir pietiekami silts un tamlīdzīgi.

Elektrība pavisam noteikti ir kas tāds, ar ko saskaras pilnīgi visi un katru dienu, nav šaubu, ka mūsdienu sabiedrībā bez elektrības izdzīvot būtu grūti, varētu pat teikt, ka neiespējami, tāpēc, ja vēlaties, lai jūsu dienas aizritētu produktīvi un veiksmīgi, parūpējieties par to, lai arī apgaismojums būtu attiecīgs, jo neatbilstošs apgaismojums ne tikai var kaitēt jūsu acīm, bet arī radošumam, kas beigās var novest līdz nevēlēšanos strādāt, un to nu nevēlas neviens.

Protams, jūs varat teikt, ka radošai personībai nekam nevajadzētu traucēt strādāt, jo viņam tas ir asinīs un tamlīdzīgi, tomēr es tā neuzskatu. Lai arī cik talantīgs un apdāvināts nebūtu cilvēks, viņam tik un tā ir nepieciešama sava vieta kur strādāt, savi materiāla un vispārējais, bez kā viņa māksla nevarētu tapt tāda, kāda tā ir.

room

Pianists taču arī nesamierinās ar elektriskajām klavierēm, kad viņam, lai kārtīgi varētu izkopt savu talantu, ir nepieciešamas īstas klavieres, vai ne tā? Tāpēc arī jebkurai citai radošai personībai ir jāparūpējas par to, lai viņiem vienmēr būtu pieejams viss nepieciešamais sava talanta izkopšanai.

Viena no tādām lietām, kā jau minēju iepriekš, ir elektrība. Elektrība mums visiem šķiet pavisam pašsaprotama, un iespējams, tā tāda mūsdienās arī ir, tomēr katram darbam ir savi noteikumi un savas vajadzības attiecība uz to, cik spilgtam vajadzētu būt apgaismojuma, un to arī vajadzētu ņemt vērā.

Piemēram, cilvēks, kurš lielāko daļu sava laika pavada pie rakstāmgalda rakstot kādu stāstu vai jebko citu, noteikti vienmēr padomā par to, vai viņš sevi ir nodrošinājis ar pietiekošu apgaismojumu, jo tas ne tikai traucē viņa redzei, bet arī koncentrācijas spējām un galu galā- produktivitātei.

Mūsdienās taču ir tik daudz iespēju, kā parūpēties par to, lai apgaismojums būtu piemērots mūsu katra vajadzībām. Ir gan dažāda izmēra, gan arī spilgtuma spuldzes, ar dažādiem toņiem un tamlīdzīgi. Nav šaubu, ka, ja vien pašam ir vēlēšanās mainīt kaut ko savā dzīves veidā un darba vidē- tas notiks.

room2

Tā pat arī noteikti parūpējieties par to, lai vietā, kurā visbiežāk uzturaties un strādājat, būtu aprīkota ar kārtīgu elektroinstalāciju, jo jūs taču nevēlēsieties, lai visnozīmīgākajā brīdī visas gaismas vienkārši izdziest un jūs paliekat vies pats piķa melnā tumsā  ar savu nepabeigto darbu.

Piemēram, www.electru.lv varat izvēlēties plaša spektra pakalpojumus, kurus jums piedāvā labākie speciālisti, un nepavisam nebūs jāšaubās par to, ka viņu izdarītais darbs kādā brīdī var jūs pievilt.

Ja jums ir svarīgi tas, lai jūsu darbu un radošo garu nevienā brīdī nekas neiztraucēs, padomājiet par šīm lietām. Jo, manuprāt, iedvesma uznāk tik reti, ka ir grēks to neizmantot.

Protams, dzīvē jau gadās visādi, iespējams, ka jums patiešām attiecīgajā brīdī nebūs iespējas pievērsties šim radošajam darbam, tomēr, ja tā tomēr nav – vai jūs nevēlētos būt drošs par to, ka nekas arī neiztraucēs jūsu vēlmi darboties un strādāt?

Vai tad tas tomēr nav pats svarīgākais? Tāpēc noteikti parūpējieties par visu, kas kaut mazākajā mērā var traucēt jūsu izaugsmei un ļaujiet vālu savai iztēlei, lai apkārtējiem būtu ar vien vairāk iemeslu priecāties un mēs visi varētu apbrīnot jūsu paveikto!