Visiem taču ir skaidrs, ka pasākumi ir liela daļa no kultūras vispār. Dažādi deju pasākumi, gleznu izstādes un daudz kas vēl. Visu šo pasākumu organizēšanai jāpieiet ļoti nopietni, lai gala rezultātā iznāktu labākais iespējamais pasākums, pretējā gadījumā nav šaubu, ka tādu pasākumu neviens vēlreiz apmeklēt nevēlēsies. Kā arī tādā gadījumā kultūras pasaule kā tāda cietīs neveiksmi un tās līmenis kritīsies.

Protams, šajā raksta nerunāšu par pasākumiem, kas ir ļoti vērienīgi un būtu svarīgi nacionālā līmenī, bet gan par tādiem, kurus labprāt pameklē parasti cilvēki, lai labi pavadītu laiku. Tās ir dažādas zaļumballes, koncerti un tamlīdzīgi pasākumi, kuru organizēšana visā visumā ir līdzīga un pastāv lietas, bez kurām tajos iztikt nevar.

Katrā pasākumā noteikti būtu vajadzīgs pasākuma vadītājs, kas parūpēsies par to, lai visiem vienmēr viss būtu skaidrs un saprotams, lai nevienam nebūtu garlaicīgi un vajadzības gadījuma būtu sajūta, ka ir cilvēks, kuram lūgt padomu. Man šķiet, ka bez laba pasākuma vadītāja labs pasākums nemaz nevar sanākt, jo tas ir tas cilvēks, kas atbild par visu noskaņu, kas tajā brīdī valda konkrētajā vietā.

museumJa vadītājs būs jautrs un atraktīvs, tādi būs arī apmeklētāji un viņu atmiņās tāds paliks arī pats pasākums. Pretējā gadījumā neveiksme ir gandrīz garantēta, ja vien neuzrodas kāds cits, kas nejauši atbild par visu jautrību apkārt.

Vēl viena svarīga lieta pasākumu organizēšanā, ir dažādi tehniski jautājumi. Skaņu iekārtas, mikrofoni un tā tālāk. Katrs pasākums nav iedomājams bez mūzikas, tāpēc arī aparatūrai, kas konkrētajā brīdī tiek lietota, ir jābūt labākajā stāvoklī.

Bieži vien cilvēki dodas prom no pasākuma pirms laika, jo viņus nav apmierinājis tieši šis jautājums. Kā arī bieži vien tiek izvelēts slikts dīdžejs, kas atskaņo neveiksmīgu mūziku, kas nevienam neiet pie sirds. Par to visu ir jāpadomā, un mūzika jāizvēlas daudzveidīga, lai spētu izpatikt pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam.

Vēl, ko noteikti ņemt vērā, veidojot pasākumu- ēdināšana un labierīcības. Bez šīm divām lietām nu nekā. Visiem taču zināms, ka paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks, tāpēc noteikti jāparūpējas par to, lai pilnīgi visiem būtu iespēja kaut ko iekost pasākuma laikā. Kā arī jārēķinās ar to, kādā vietā notiek pasākums, jo ne visās Latvijas un arī citu valstu pilsētā cilvēku finansiālais stāvoklis ir vienāds, un cenas jāaprēķina attiecīgi cilvēku iespējām, pretējā gadījumā uz apmeklētību var necerēt.

Savukārt, runājot par labierīcībām, visiem zināms, ka katrā pasākumā tiek piedāvātas pārvadājamāsopening tualetes, tāpēc arī bez tām iztikt nevar nekā. WC nomas serviss ir pavisam ierasta lieta, tāpēc rīkojot pasākumu nevajadzētu būt nekādām problēmām, kas saistās ar pārvadājamo tualešu iznomāšanu. Atliek vien rīkoties.

Katrs pasākums var būt labākais pasākums, ja vien tā rīkošanai pieiet nopietni. Katrs kaut reizi dzīvē ir pieredzējis sliktu pasākumu un vienmēr dodoties uz kādu citu, cer, ka šī nelabā pieredze vairs neatkārtosies.

Rīkojot zaļumballi vai ko tamlīdzīgu jādomā par to, kas jums patika vai nepatika iepriekšējā pasākumā, un tas jāņem vērā. Ja jums pašam patiks sevis noorganizētais pasākums, tad tas patiks arī citiem un nav šaubu, ka labas atsauksmes un uzslavas plūdīs straumēm. Protams, būs arī grūtības un no tām nevar izbēgt, taču ar lielu gribasspēku viss ir iespējams, un tas vienmēr jāņem vēra, jebkurā dzīves situācijā.